79-latka nie mogła zasnąć. Wsiadła w Porsche i pomknęła 236 km/h

26.07.2017 12:57

79-latka z Namur, Belgii, nie mogła zasnąć w nocy. Dlatego postanowiła wsiąść w swojego Porsche Boxstera GTS i się przejechać, łamiąc przy okazji ograniczenia prędkości. I to z rozmachem!

79-latka nie mogła zasnąć. Wsiadła w Porsche i pomknęła 236 km/h fot. materiały prasowe

Jej przewinienie zostało zarejestrowane przez fotoradar, który wykazał, że poruszała się z zawrotną prędkością 236 km/h. Ze względu na rażące pogwałcenie przepisów ruchu drogowego, kobieta stanęła przed sądem. Przyznała się do zarzucanych jej czynów. Przy okazji wyjaśniła dlaczego zdecydowała się na szaleńczą jazdę po drogach publicznych:

"

Chciałam sobie pojeździć, bo nie mogłam zasnąć w nocy. Uznałam to za dobrą formę oczyszczania swojego umysłu. "

Mimo że kobieta nie miała jakiejkolwiek kryminalnej przeszłości, wymiar sprawiedliwości zdecydował się nałożyć na nią niemała karę w wysokości 4000 euro, wraz z zakazem poruszania się pojazdami mechanicznymi po publicznych drogach.

Porsche Boxster GTS napędzane jest umieszczonym centralnie 3,5-litrowym silnikiem o mocy 330 KM osiąganych przy 6700 obr./min. Maksymalny moment obrotowy w wysokości 370 Nm, dostępny w zakresie 4500-58000 obr./min wędruje na tylne koła za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni ręcznej lub automatu PDK o 7 przełożeniach. Według danych fabrycznych, auto potrafi rozpędzić się od 0 do 100 km/h w około 5 sekund i może pomknąć nawet 280 km/h.

Po wyłączeniu systemów wspomagających jazdę, Porsche Boxster GTS staje się wymagającym samochodem. Po każdorazowym mocniejszym wciśnięciu pedału gazu trzeba być gotowym na korygowanie toru jazdy, co jest zasługą wysokiego momentu obrotowego przekazywanego na tylną oś.

RadioZET/MS

Oceń