8-latek zabrał auto ojcu, by pojechać do McDonalda

14.04.2017 10:39

Pracownicy McDonalda nie mogli uwierzyć, gdy z ich usług chciał skorzystać mały chłopiec siedzący za kierownicą vana.

8-latek zabrał auto ojcu, by pojechać do McDonalda fot. materiały prasowe

8-latek wiózł ze sobą na pokładzie 4-letnią siostrzyczkę. Jak tylko ruszyli spod domu, świadkowie od razu zawiadomili policję. W międzyczasie rodzeństwu udało się dojechać do pobliskiego McDonalda. Młody adept jazdy samochodem stosował się do przepisów ruchu drogowego, nie przekraczał dozwolonej prędkości i w nic nie uderzył. Nauczył się prowadzić auto oglądając filmy na YouTubie. To pozwoliło mu na przejechanie ponad 1,6 kilometrowego odcinka. W dodatku był w stanie z powodzeniem trzymać się właściwego pasa ruchu. Pokonał w ten sposób parę skrzyżowań, a nawet przejazd kolejowy.

Początkowo pracownicy McDonalda sądzili, że są to jakiś żart. Byli przekonani o obecności rodziców schowanych w tylnym rzędzie siedzeń. Gdy tylko na miejsce przyjechała policja, mały kierowca od razu zaczął płakać, zdając sobie sprawę z kłopotów, jakie narobił. Wyjaśnił funkcjonariuszowi, że jedyne czego chciał, to cheeseburgera.

Sytuacją zainteresował się przyjaciel rodziny, który akurat w tym czasie stołował się w pobliskiej restauracji. Następnie o tym, co się wydarzyło, poinformował dziadków. Dzieci zdążyły zjeść posiłek, nim ci przyjechali ich zabrać z powrotem do domu. Szczęśliwie obyło się bez większych konsekwencji, bowiem nikt nie wniósł żadnych oskarżeń.

RadioZET/MS

Oceń