80-latek zignorował znak. Został zmiażdżony między dwoma ciężarówkami

12.10.2017 13:45

80-letni kierowca Łady 2111 zignorował znak wskazujący rzeczywisty przebieg drogi z pierwszeństwem przez skrzyżowanie. Błąd słono go kosztował – jego auto zostało zmiażdżone przez dwie ciężarówki. Zdarzenie miało miejsce w okolicach miejscowości Zainsk w Rosji.

80-latek zignorował znak. Został zmiażdżony między dwoma ciężarówkami fot. kadr z wideo

Co gorsza, 80-latek nie podróżował sam – na pokładzie samochodu znajdowała się 65-letnia kobieta. Obie osoby podróżujące Ładą 2111 zginęły na miejscu. Dwaj kierowcy ciężarówek w wieku 37 i 21 lat trafili z ciężkimi obrażeniami do Szpitala Centralnego w Omis. Zdarzenie zostało zarejestrowane na filmie:

Przy okazji tego tragicznego wypadku w internecie rozgorzała dyskusja dotycząca seniorów za kierownicą. Nie brakuje głosów krytyki wobec osób w podeszłym wieku, którzy powodują nie lada zagrożenie na drogach publicznych. Ich kondycja fizyczna w wielu przypadkach jest na tyle słaba, że nie są oni w stanie utrzymać dostatecznej koncentracji.

W dodatku istnieje większe ryzyko, że w trakcie jazdy zasłabną, co nie zmienia faktu, że każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie. Dlatego też pomysł zakładający cykliczne, obowiązkowe dla starszych osób badania wydają się być uzasadniony. W końcu chodzi o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

RadioZET/MS

Sprawdź, czy znasz zapomniane przez wielu kierowców przepisy ruchu drogowego:

Quiz. Zapomniane przepisy ruchu drogowego fot. materiały prasowe
Oceń