Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

82-latek jechał 160 km/h uciekając przed policją

29.05.2017 10:15

W Białce Tatrzańskiej zakopiańscy policjanci próbowali zatrzymać do kontroli drogowej Renault Megane, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 27 km/h w terenie zabudowanym. Kierujący francuskim autem podjął decyzję o ucieczce.

82-latek jechał 160 km/h uciekając przed policją fot. policja.pl

Funkcjonariusze od razu rozpoczęli pościg. Mężczyznę siedzącego za kierownicą Renault Megane udało się zatrzymać w Czarnej Górze. Jednak ten nie był skory do współpracy – zaryglował zamki. Po wybiciu szyby ponownie zaczął uciekać. Nie bacząc na przepisy ruchu drogowego, 82-latek wyprzedzał w miejscach niedozwolonych, na zakrętach i podwójnej ciągłej, osiągając prędkość nawet 160 km/h.

W akcji zatrzymania kierowcy Renault Megane zaangażowano kolejne służby, dzięki czemu do ujęcia niesfornego seniora doszło w Nowym Targu. Uparty mężczyzna wciąż odmawiał wyjścia z auta, przez co podjęto decyzję o wybiciu drugiej szyby, od strony kierowcy.

Powód ucieczki okazał się trywialny. Kierujący stracił prawo po przekroczeniu limitu punktów karnych. W dodatku nie zdał ponownego egzaminu. Biorąc pod uwagę jego przeszłość jako kierowcy, można dojść do wniosku, że istotnie bezpieczniej byłoby, gdyby nie prowadził pojazdów mechanicznych. 82-latek w ciągu paru ostatnich lat doprowadził aż do 8 zdarzeń drogowych.

Za popełnione czyny senior odpowie przed sądem.

RadioZET/twoje-podhale.pl/MS

Zagłosuj

Straciliście kiedyś prawo jazdy?

Oceń