82-letnia piesza zginęła potrącona przez 76-latkę

17.10.2017 14:36

W poniedziałek, 16 października 2017 roku, doszło do tragicznego wypadku na ulicy Piaskowej w Puławach. Dwoje mieszkańców gminy Kołbaskowo, 84-latek z 82-letnią żoną, zostali potrąceni przez samochód osobowy, prowadzony przez 76-latkę.

82-letnia piesza zginęła potrącona przez 76-latkę fot. policja.pl

W wyniku odniesionych obrażeń zmarła 82-latka. Jej mąż z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala w Puławach. Do wypadku doszło przed południem. Jak wynika z ustaleń policjantów, wyjaśniających okoliczności zdarzenia, kierująca Toyotą, 76-letnia mieszkanka Puław, nie zachowała dostatecznej ostrożności w okolicach przejścia dla pieszych na ulicy Piaskowej.

Sprawczynię tragicznego wypadku przebadano na zawartość alkoholu we krwi. Wynik był negatywny. Zdarzenie to stanowi przestrogę zarówno dla pieszych, jak i kierowców. Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego powinni zachowywać szczególną ostrożność w newralgicznych miejscach, w tym na przejściach dla pieszych.

Na niebezpieczeństwo szczególnie narażeni są piesi przechodzący na pasach na drogach wielopasmowych. Niestety wciąż wielu kierowców podejmuje się manewru wyprzedzania lub omijania pojazdów zwalniających bądź stojących przed tzw. „zebrą” w celu ustąpienia pierwszeństwa przechodniom.

RadioZET/MS

Sprawdź, czy znasz zapomniane przez wielu kierowców przepisy ruchu drogowego:

Quiz. Zapomniane przepisy ruchu drogowego fot. materiały prasowe
Oceń