Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

9 aut rozbitych w testach Euro NCAP. „Elektryk” jako jedyny bez 5 gwiazdek

30.11.2017 11:11
xxx zet

Eksperci z instytutu Euro NCAP rozbili kolejną transzę samochodów. Maksymalne noty zdobyło 8 spośród 9 aut – Mercedes-Benz X-Class, Jaguar E-Pace, DS 7 Crossback, Porsche Cayenne, BMW X3, Subaru XV, Subaru Impreza i Honda Civic. Czarną owcą okazał się elektryczny Citroen – e-Mehari. Ten ostatni musiał zadowolić się zaledwie 3 gwiazdkami.

9 aut rozbitych w testach Euro NCAP. „Elektryk” jako jedyny bez 5 gwiazdek fot. kadr z wideo

Jak twierdzi sekretarz generalny Euro NCAP, Michiel van Ratingen, przeprowadzone testy stanowią dowód na to, że współcześnie producenci opracowując nowe modele przykładają się do aspektu bezpieczeństwa, dzięki czemu większość z aut jest w stanie zdobyć maksymalną notę. Podczas ostatnich testów zderzeniowych wyjątek stanowił Citroen, ze swoim elektrycznym modelem e-Mehari.

Samochód wyposażony standardowo w poduszki powietrzne i pasy bezpieczeństwa z ogranicznikami napięcia oraz napinaczami, oferuje zadowalającą ochronę podczas zderzenia. Niestety jego ogólny wynik jest tak słaby ze względu na brak asystentów kierowcy. Przy czym koncern PSA nie ma większych powodów do zmartwień, bo ich nowy DS7 Crossback plasuje się zdecydowanie wśród najbezpieczniejszych aut rozbitych w 2017 roku.

2 do tekstu

Michiel van Ratingen już teraz przygotowuje się na rok 2018:

"

Zbliżamy się do końca roku, tym samym Euro NCAP już przygotowuje się na nowe testy w 2018 roku, podczas których testować będziemy m.in. systemy autonomicznego hamowania z funkcjami wykrywania rowerzystów. Naszą misją jest pomaganie konsumentom w zrozumieniu sposobu funkcjonowania tych systemów, pokazania do czego są zdolne i wyjaśnienia, że mogą uratować wiele żyć. "

RadioZET/MS

Zagłosuj

Kupując auto bierzesz pod uwagę wyniki testów Euro NCAP?

Oceń