9 osób rannych w wypadku. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia

14.08.2017 16:02

12 sierpnia 2017 roku, o godzinie 12:55, na drodze krajowej 75 między Nowym Sączem a Tarnowem, w miejscowości Witowice Dolne, doszło do wypadku. Poszkodowanych zostało 9 osób, w tym troje dzieci.

9 osób rannych w wypadku. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia fot. kadr z wideo

Zdarzenie zostało zarejestrowane kamerą pokładową przez kierującego Toyotą Corollą, poruszającego się za Renault Capturem. Kierowca francuskiego auta przystąpił do manewru wyprzedzania ciężarówki, podczas którego nie uwzględnił obecności jadących z naprzeciwka samochodów… Tym samym zmusił poruszające się w przeciwnym kierunku auta do ucieczki na pobocze. W efekcie, osoba siedząca za kierownicą Citroena Xsary Picasso straciła panowanie nad autem i uderzyła w japońskie auto wyposażone w kamerę pokładową:

Sprawca uciekł z miejsca wypadku i jest poszukiwany przez policję. Niestety jakość nagrania pozostawia sporo do życzenia, dlatego też jego autor apeluje internautów o pomoc w zidentyfikowaniu kierowcy Renault.

Warto pamiętać, że ucieczka z miejsca wypadku to proszenie się o dodatkowe kłopoty. Poza konsekwencjami prawnymi, automatycznie pozbawiamy siebie możliwości pokrycia kosztów zdarzenia z obowiązkowego ubezpieczenia OC, zważywszy na możliwość skorzystania z tzw. regresu przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

Zaskakiwać może także obojętność ze strony kierującego Renault oraz skrajnie nieumiejętnie podjęta próba wyprzedzania…

RadioZET/MS

Oceń