Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

90% Tesli wyjeżdża z fabryki z defektami

04.12.2017 13:58

Dziewięciu obecnych i byłych pracowników firmy Tesla ujawniło, że zdecydowana większość pojazdów Model S i Model X wymaga napraw po opuszczeniu linii montażowej.

90% Tesli wyjeżdża z fabryki z defektami fot. materiały prasowe

Rutynowe kontrole jakości ujawniły usterki w ponad 90% pojazdach skontrolowanych tuż po montażu, co mają potwierdzać wewnętrzne dane systemu Tesli z października 2017 roku. Zdaniem pracowników, firma marnuje pieniądze na naprawę aut, które mają wady fabryczne.

Firma Tesla Inc z kolei odpowiedziała, że proces kontroli jakości jest niezwykle rygorystyczny – został opracowany z uwzględnieniem nawet najmniejszych niedoskonałości. Zdaniem przedstawicieli amerykańskiej marki, zdecydowana większość usterek jest niewielka i można je usunąć w ciągu kilku minut.

Głos w tej sprawie zabrali także eksperci z branży motoryzacyjnej. Jednogłośnie twierdzą, że przetrwanie firmy wytwarzającej elektryczne samochody jest w znaczącym stopniu uzależnione od zdolności do wyprodukowania wysokiej jakości samochodów. Szczególnie dopracowana powinien być Model 3, pierwszy masowo produkowany pojazd tego typu, którego cena w USA zaczyna się od 35 000 dolarów.

Elon Musk, dyrektor generalny Tesli, obiecywał, że firma stanie się największym producentem na ziemi, dzięki nowej, wysoce zautomatyzowanej linii montażowej i prostszej konstrukcji wspomnianego modelu. Jednakże obecnie firma boryka się z wydajnością linii produkcyjnych.

Istnienie problemu dotyczącego jakości zdają się potwierdzać liczne raporty usterkowości, z których wynika, że hurtowo właściciele Tesli skarżą się na drobne lub bardziej poważne usterki.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Śledzisz poczynania marki Tesla?

Oceń