Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

96-latek pomylił gaz z hamulcem

04.12.2017 11:00
xxx zet

W sieci pojawiło się nagranie z wypadku, do jakiego doszło 9 listopada 2017 roku w Heidelberg w Australii. Sprawcą był 96-letni kierowca, który pomylił gaz z hamulcem.

96-latek pomylił gaz z hamulcem fot. kadr z wideo

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane kamerą pokładową znajdującą się w jednym z samochodów. Właściciel pojazdu udał się do przyjaciela, gdzie spędził mniej więcej godzinę, o czym sam wspomniał:

"

Pracownik parkingu wydał komunikat, w którym poprosił o niezwłoczne udanie się do swoich pojazdów właścicieli dwóch aut, w tym jednego z moim numerem rejestracyjnym. Gdy wyszedłem z budynku, zobaczyłem samochody policyjne, straż pożarną i karetkę pogotowia ratunkowego. Na szczęście nikt nie zginął. Jedynie 96-letni kierowca został zabrany do szpitala z urazami nóg i kręgosłupa. Pomylił on gaz z hamulcem. Jego auto wylądowało na dachu mojego oraz sąsiedniego pojazdu. Obydwa zostały zniszczone i po wszystkim wywiezione wózkami holowniczymi. Moja kamera zarejestrowała wypadek. "

Przy okazji tego zdarzenia, w internecie rozgorzała dyskusja dotycząca seniorów za kierownicą. Opinie ludzi są podzielone – jedni uważają, że obligatoryjnie po przekroczeniu pewnego progu wiekowego powinno być zabierane prawo jazdy, podczas gdy inni z nieco większą wyrozumiałością podchodzą do tego zagadnienia i opowiadają się za cyklicznymi testami.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Jesteś za cyklicznymi badaniami starszych kierowców?

Oceń