Zamknij

Absolutny rekord świata! 68-latka podchodziła do egzaminu na prawo jazdy... 950 razy

Redakcja
08.08.2018 15:18
egzamin na prawo jazdy
fot. Piotr Kamionka REPORTER East News

68-letnia mieszkanka Korei Południowej ustanowiła absolutny rekord w liczbie podejść do egzaminu na prawo jazdy. Kobieta dopiero za 950. razem zdobyła wymarzony dokument uprawniający do kierowania pojazdami.

Jazda samochodem nie jest taka trudna, jakby się mogło wydawać. Jedni są urodzonymi kierowcami, a inni potrzebują większej ilości czasu na opanowanie pewnych rzeczy. Jednak jest i trzecia grupa, która mimo nauki szybko traci koncentrację i nie potrafi podjąć właściwych decyzji w najmniej spodziewanych momentach.

W żadnym miejscu na świecie nie ma określonej maksymalnej liczby podejść do egzaminu na prawo jazdy. Są z tego powodu kursanci, którzy zapisują się w historii i ustanawiają niechlubne rekordy. Jedną z takich osób jest mieszkaniec Opola, który zdał egzamin na prawo jazdy dopiero za 118. razem.

Jednak taki wynik jest niczym w porównaniu do 68-letniej mieszkanki Korei Południowej, która pozytywny wynik odniosła dopiero za… 950. razem. Cza Sa Sun z miasta Wanju zdawała egzamin teoretyczny 950 razy. Test składał się z 40 pytań. Jednak dopiero za 950. podejściem uzyskała wymaganą liczbę punktów, które zapewniły jej pozytywny wynik.

W Polsce egzamin praktyczny za pierwszym razem zdaje średnio 30. proc kursantów. Jednak są i tacy, którym zdarzało się podchodzić do tego egzaminu co najmniej 10 razy.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl, dziennik.pl/MW