Afera Dieselgate: Postępowanie Volkswagena jest "niezadowalające"

24.04.2018 15:46

Według raportu byłego zastępcy prokuratora generalnego USA, Larry'ego Thompsona, który prowadzi niezależny nadzór nad Volkswagenem w związku z tzw. Dieselgate, działania koncernu w tej sprawie są "niezadowalające" - podał serwis Automotive News.

Volkswagen logo fot. Volkswagen Facebook

W raporcie, który Thompson przekazał ministerstwu sprawiedliwości USA stwierdzono, że działania wewnętrzne koncernu w związku ze skandalem emisyjnym nie są zadowalające; Thompson odniósł się tu m.in. do braku zmian w kulturze organizacyjnej firmy.

Były zastępca prokuratora generalnego USA jest także przekonany, że działania Volkswagena w związku ze skandalem emisyjnym "nie są motywowane szczerością".

W ramach ugody z władzami USA, Volkswagen zgodził się monitorować i nadzorować postępy w pracach na rzecz zgodności działalności firmy z prawem lokalnym dotyczącym emisji zanieczyszczeń do atmosfery przez co najmniej trzy lata. Thompson pracę na swoim stanowisku nadzorcy rozpoczął w sierpniu ubiegłego roku. Celem jego obowiązków jest przede wszystkim zapobieżenie ponownemu wystąpieniu sytuacji, jaka ujrzała światło dzienne w 2015 roku. Ujawniono wówczas, że Volkswagen dopuszczał się fałszowania wyników nt. emisji szkodliwych substancji przez oprogramowanie działające przy silnikach dieslowskich w swoich samochodach produkowanych na rynek USA. W biurze Thompson w swoim biurze w Wolfsburgu zatrudnia około 20 osób.

Nowy prezes koncernu Volkswagen - Herbert Diess, odnosząc się do sprawy stwierdził, że raport Thompsona wskazuje na pilną potrzebę podjęcia stosownych działań w związku ze sprawą. W notatce przekazanej pracownikom Volkswagena Diess napisał, że obecność nadzorującego postępy koncernu urzędnika stwarza "okazję do bycia bardziej uczciwym, bardziej otwartym i prawdziwym".

Zdaniem Diessa w ciągu trzech lat nie będzie już można przeczytać takich nagłówków w prasie na temat Volkswagena, z jakimi mieliśmy do czynienia w ostatnim czasie.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/PAP/MW

Oceń