Agresja drogowa w wykonaniu kierowcy Opla Insignii

09.05.2017 13:56

Kierowca Opla Insignii poruszał się z niewielką prędkością do pewnego momentu. Gdy zaczął być wyprzedzany, gwałtownie przyspieszył, stwarzając zagrożenie dla jadącego na sąsiednim pasie uczestnika ruchu drogowego.

Agresja drogowa w wykonaniu kierowcy Opla Insignii fot. kadr z wideo

Nic dziwnego, że takie zachowanie w kodeksie drogowym jest zabronione, o czym przeczytamy w artykule 24:

"

6. Kierującemu pojazdem wyprzedzanym zabrania się w czasie wyprzedzania i bezpośrednio po nim zwiększania prędkości. Kierujący pojazdem wolnobieżnym, ciągnikiem rolniczym lub pojazdem bez silnika jest obowiązany zjechać jak najbardziej na prawo i – w razie potrzeby – zatrzymać się w celu ułatwienia wyprzedzania. Przepisy nie stosuje się w przypadku, o którym mowa w ust. 12. "

Zachowanie kierującego Oplem Insignią było nieuzasadnione. Niezależnie od tego, czy inni kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość, czy też nie, powinniśmy im ustąpić. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane kamerą samochodową:

Niestety podobne zachowanie wcale nie jest takie rzadkie, o czym możemy się przekonać czytając komentarze:

"

Kierowcy wielokrotnie zachowują się bardzo dziwnie na drogach. Jadą spokojnie, aż do momentu, gdy szybciej jadący pojazd pojawi się w ich lusterku, tuż za nimi. Zupełnie tak, jakby się budził w nich duch rywalizacji. Podczas gdy zdroworozsądkowo należy ustąpić szybciej jadącej osobie. Niech każdy podróżuje z takim tempem, jakim chce. Jeśli mamy wrażenie, że styl jazdy kierowcy zagraża bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego, najlepiej zawiadomić odpowiednie służby, ewentualnie nagrać zdarzenie, niżeli próbować samemu dyscyplinować delikwenta. Ot, cała filozofia. Przyspieszanie w trakcie, gdy inny pojazd nas wyprzedza, to bardzo, bardzo niebezpieczne. "

Internauci nie pozostawili suchej nitki na kierowcy Opla Insignii. Choć znaleźli się i tacy, którzy poparli jego zachowanie.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Co sądzisz o zachowaniu kierowcy Opla?

Oceń