Zamknij

Akcja Volkswagena nie przynosi rezultatów. Normy zanieczyszczenia wciąż zawyżone

Redakcja
13.03.2018 11:39
silnik Volkswagena TDI
fot. materiały prasowe

Australijskie laboratorium ujawniło wyniki badań po aferze Volkswagena. Rezultaty wciąż są dalekie od ideału, ponieważ zużycie paliwa jest wyższe o 26%, a emisja tlenków azotu o 4 razy przewyższa dopuszczalne normy.

Badania przeprowadziło Australijskie Stowarzyszenie Motoryzacyjne wspólnie z Paryską Federacją Internationale del’Automobile. Testy odbyły się poza laboratorium w rzeczywistych warunkach – na ulicach Melbourne – tak, aby ukazać rzeczywiste parametry. W chwili obecnej uzyskane wyniki są szczegółowo analizowane przez: instytucje rządowe, organy ścigania czy prawników.

- Wyniki badań z Australii potwierdzają to, co od samego początku mówiliśmy w sprawie afery Volkswagena. Akcja serwisowa nie likwiduje problemu braku zgodności samochodu z normami – mówił Konrad Kacprzak, wiceprezes Stowarzyszenia StopVW. - Dlatego uważam, że powinno się przeprowadzić szeroko zakrojoną weryfikację deklaracji producenta w testach laboratoryjnych.

Volkswagen uważa, że jego pojazdy spełniają wszystkie europejskie i australijskie normy emisji i nie zgadza się z rezultatami przedstawionymi przez Australijczyków. Koncern motoryzacyjny opiera się na badaniach niemieckiego Federalnego Urzędu Transportu Samochodowego (KBA), który zaakceptował aktualizację oprogramowania marki.

RadioZET.pl/MW