Akcja naprawcza Nissana Qashqaia. Nieprawidłowo może działać... kierunkowskaz

23.10.2017 09:46

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów został powiadomiony przez oddział Nissana z siedzibą w Warszawie o tym, że w niektórych modelach Qashqai’a NJ11 może dojść do nieprawidłowego działania kierunkowskazu lusterka drzwiowego w momencie, gdy włączone jest ogrzewanie tylnej szyby.

Akcja naprawcza Nissana Qashqaia. Nieprawidłowo może działać... kierunkowskaz fot. materiały prasowe

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest zaledwie 25 pojazdów. Problem wystąpić może wyłącznie w modelach wyprodukowanych w zakładach w Wielkiej Brytanii w dniach od 12 do 28 czerwca 2017 roku. W zaistniałej sytuacji przedsiębiorca zadeklarował, że skontaktuje się z właścicielami pojazdów objętych akcją w celu naprawy złącza wiązki lusterka drzwiowego.

Sama usterka nie jest zbyt poważna i w razie jej wystąpienia uczestnicy ruchu drogowego nie powinni być w jakikolwiek sposób narażeni na niebezpieczeństwo. Mimo wykorzystywania nowoczesnych technologii produkcyjnych oraz skomplikowanych, często wieloetapowych procedur, mających na celu sprawdzenie jakości wyrobów, wciąż dochodzi do podobnych niedociągnięć. To wręcz chleb powszedni. Wielokrotnie do serwisów wzywane są samochody ze względu na znacznie bardziej poważne usterki.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Jakie samochody najbardziej preferujesz?

Oceń