Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Akcja serwisowa Mercedesa. W tych autach podczas hamowania mogą odpaść koła

29.11.2017 11:47
xxx zet

Przedsiębiorca Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o ryzyku wynikającym z nieprawidłowo zamontowanych pierścieni ustalających łożyska piasty osi przedniej w Mercedesach Vito/Klasa V (Typ 447), co może doprowadzić do odpadnięcia kół przedniej osi w trakcie jazdy.

Akcja serwisowa Mercedesa. W tych autach podczas hamowania mogą odpaść koła fot. materiały prasowe

W związku z powyższym, producent na rynku polskim rozpoczął kampanię naprawczą, którą objętych jest łącznie 91 pojazdów. Właściciele wadliwych samochodów zostaną poinformowani o prowadzonej akcji i konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego w celu stosownej naprawy.

Dodatkowych informacji na ten temat udziela Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o. Z siedzibą pod adresem Gottlieba Daimlera 1, w Warszawie lub pod numerem infolinii 00 800 9 777 7777 lub tel. (22) 354 40 01.

Ryzyko oraz konsekwencje związane z potencjalnym przemieszczeniem się łożyska piasty w trakcie hamowania są poważne. Odpadnięcie kół przedniej osi w trakcie jazdy może być przyczyną wypadku drogowego. UOKiK opublikował listę z nr VIN samochodów marki Mercedes, które są objęte wspomnianą akcją serwisową.

RadioZET/UOKiK/MS

Zagłosuj

Co sądzisz o akcjach naprawczych?

Oceń