Zamknij

Akcja serwisowa Mitsubishi: Kilka tysięcy aut do naprawy

Redakcja
27.11.2018 08:47
Mitsubishi Outlander
fot. Shutterstock

Mitsubishi ogłasza kolejne akcje serwisowe. Tym razem kampanie obejmują nie tylko najnowsze modele Eclipse Cross, Outlandera i ASX, ale też inne starsze egzemplarze. Łącznie jest ich kilka tysięcy.

Mitsubishi zorganizował dwie akcje serwisowe dla najnowszych pojazdów z rocznika 2017-2018: Outlandera, Outlandera PHEV, ASX i Eclipse Cross. Kampanie będą dotyczyć odpowiednio 2807 aut wyprodukowanych w 2017 i 1657 egzemplarzy z 2018 roku. W tych pierwszych dojdzie do naprawy wady oprogramowania, która jest niezwykle niebezpieczna. Przez wykryte błędy w aktywnym systemie stabilizacji jazdy (ASC) i zakłócenia od pracującej pompy układu ABS/ASC istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia kłopotów z działaniem układów bezpieczeństwa.

Akcja serwisowa Mitsubishi: Oficjalny komunikat marki

Japońska marka wydała oficjalny komunikat w tej sprawie, w którym przestrzega o istnieniu ryzyka zrestartowania modułu. Producent podkreślił, że może dojść również do niewłaściwego działania układu stabilizacji jazdy i innych systemów bezpieczeństwa. Problemy mogą także dotknąć adaptacyjnego tempomatu ACC, układu ograniczającego skutki kolizji czołowych FCM i systemu wspomagania hamulców BAH.

Jednak na tym kłopoty się nie kończą. Mitsubishi poinformowało o innych wadach: oprogramowania w systemach AHB (automatyczne światła), FCM (ograniczenie skutków kolizji) i LDW (kontrola pasa ruchu). Reakcja systemu na wykrycie pieszych lub przeszkód może być bardzo słaba.

– Czas trwania hamowania wstępnego przez układ FCM może zostać odebrany przez kierującego jako zbyt długi, a siła hamowania jako niewystarczająca – pisze azjatycki producent.

Akcja serwisowa Mitsubishi: Wady w starszych modelach

Żeby tego było mało, marka podała, że kampania serwisowa obejmuje też 1414 starszych samochodów w Polsce. W pierwszej akcji do serwisów powinny zgłosić się właściciele takich aut jak: Outlander (2008-2012), ASX (2011-2012) i Lance (2008-2012). W tych egzemplarzach może dojść do pęknięcia podstawy napinacza paska osprzętu oraz do „utraty wspomagania układu kierowniczego i ładowania akumulatora oraz przegrzanie się silnika i zapalenie się kontrolki awarii silnika w trakcie jazdy”.

W drugiej akcji zagrożonych jest 3050 modeli w naszym kraju: Outlander (2006-2012), Lancer (2008-2009) i Lancer Sportback (2009-2010). W tych modelach mechanicy skontrolują mocowanie ramy szyberdachu. Mitsubishi uważa, że istnieje ryzyko odklejenia się szklanej płyty dachu od nadwozia pojazdu.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW