Akcja serwisowa dla Mercedesów-AMG GLE 43. Silnik może nieoczekiwanie zgasnąć

01.09.2017 10:35

12 322 Mercedesów AMG GLE 43 i AMG GLE43 Coupe, wyprodukowanych w latach 2016-2017, zostanie wezwanych do serwisów ze względu na zainstalowane w nich wadliwe oprogramowanie, mogące spowodować niespodziewane wyłączenie ich silników.

Akcja serwisowa dla Mercedesów-AMG GLE 43. Silnik może nieoczekiwanie zgasnąć fot. materiały prasowe

Jak wynika z informacji opublikowanej przez National Highway Traffic Safety Administration problem leży w oprogramowaniu sterującym silnikiem i skrzynią biegów. W skrajnych przypadkach 3-litrowy silnik biturbo V6, napędzający oba modele, może spowodować wyłączenie jednostek podczas hamowania, przyspieszania lub po przełączeniu trybu jazdy na ECO.

Zdaniem władz problemu nie można lekceważyć – w zależności od sytuacji drogowej, wada ta może znacząco zwiększyć ryzyko wypadku. Właściciele samochodów objętych akcją zostaną wkrótce poinformowani o jej szczegółach. Według wstępnych planów pierwsze auta mają trafić do autoryzowanych serwisów jeszcze we wrześniu 2017 roku. Technicy dokonają naprawy nieodpłatnie.

GLE jest dziewiątym modelem AMG 43 w asortymencie Mercedesa, który sukcesywnie rozszerza swoje portfolio. 3-litrowa jednostka V6 generuje 362 KM i 520 Nm maksymalnego momentu obrotowego, przekazywanego na obie osie za pośrednictwem automatycznej przekładni 9G-Tronic o 9-przełożeniach. W stosunku do bazowego wariantu, AMG 43 wyróżnia się bardziej dopracowanym układem kierowniczym, sportowym zawieszeniem, innym oprogramowaniem jednostki, a także wydajniejszym układem hamulcowym.

RadioZET/MS

Oceń