Zamknij

Akcja serwisowa grupy Volkswagena: Problem z felgami

Maciej Walasek
17.04.2019 11:37
Volkswagen
fot. Volkswagen/Facebook

Akcja serwisowa Volkswagena, Seata i Skody. Właściciele wielu modeli zaopatrzonych w stalowe felgi austriackiej firmy Alcar Wheels są wzywani do warsztatów. Produkty mają wadę, w wyniku której z opon może uciec powietrze.

Awaria w samochodach należących do grupy Volkswagena. Mimo że akcja serwisowa obowiązuje w Niemczech, nie ma żadnych informacji na temat aut sprzedawanych przez polskich dilerów, którzy chętnie ściągają pojazdy od naszego zachodniego sąsiada.

Kampania naprawcza dotyczy stalowych felg, które między 2017 a 2018 rokiem zostały wykonane przez austriacką firmę Alcar Wheels. Wada obejmuje felgę o numerze 7755 z datą produkcji 17-18. Przedsiębiorstwo zakomunikowało, że jazda na tych felgach wiąże się ze sporym ryzykiem, ponieważ istnieje możliwość gwałtownego ucieknięcia powietrza z opony.

W Niemczech trwa akcja serwisowa, w której właściciele pojazdów meldują się w warsztatach, gdzie wymienia się te elementy na dobre. Ci, którzy mają problemy ze znalezieniem numeru, podpowiadamy: można go znaleźć na feldze po zdjęciu kołpaka.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW