Zamknij

Alfa Romeo Giulietta znaleziona w windzie. Auto tkwiło tam od prawie 40 lat [ZDJĘCIA]

Redakcja
06.02.2019 12:17
Alfa Romeo Giulietta
fot. Alfa Romeo Giulia & 105-series/Facebook

Alfa Romeo Giulietta znaleziona we Włoszech w Turynie. W jednej z nieczynnych od lat wind znaleziono niezwykle cenny model Alfy Romeo Giulietty SZ. Cena samochodu, który został wystawiony na aukcji, przekroczyła pół miliona euro.

Alfa Romeo Giulietta została znaleziona w Turynie. Wielu kolekcjonerów samochodowych ukrywa swoje auta w niepozornych miejscach: gdzieś na odludziu, w starych garażach. Jednak historia jednego z modeli Alfy Romeo może zdziwić niejednego pasjonata motoryzacji. W jednej z turyńskich kamienic natknięto się na niedziałającą windę, na której utknął bardzo rzadki i cenny model Giulietty SZ (Sprint Zagato). Gdy próbowano wyciągnąć samochód z piwnicy, doszło do awarii windy, a pojazd ugrzązł w miejscu na 35 lat!

Okazało się, że była to wyjątkowa wersja auta z 1962 roku zaprojektowana przez Bertone Franco Scaglione. Konstrukcja ręcznie budowana przez Zagato z aluminium została wyprodukowana w zaledwie 200 egzemplarzach.

Alfa Romeo Giulietta SZ brała udział w wielu prestiżowych wyścigach m.in. w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Pojazd jest wyposażony w czterocylindrowy 115-konny silnik o pojemności 1.3 l. Ostatecznie samochód znalazł się na rządowej aukcji, na której sprzedano go za 547 tys. euro.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

 RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW