Zamknij

Alfa Romeo przywróci legendarny model? Zdjęcie wywołało poruszenie

Maciej Walasek
08.04.2019 14:23
Alfa Romeo GTV
fot. clubalfa.it

Alfa Romeo wraca do korzeni. Włoska marka zapowiedziała wskrzeszenie modelu GTV. Poza nim w ofercie producenta z powrotem ma znaleźć się legendarny 8C.

Alfa Romeo uchyla rąbka tajemnicy. W ostatnim czasie producent zaprezentował kolejny punkt w swojej kampanii, w której założono powrót dwóch kultowych modeli: 8C i GTV. Na włoskiej stronie klubu Alfy Romeo pojawiły się zdjęcia ze wspomnianej prezentacji. Pojazd w wersji coupé będzie opierał się na zmodyfikowanej wersji aktualnej platformy Giulii oraz zostanie wyposażony w napęd na cztery koła.

Strona klubu marki podejrzewa, że w nowym aucie pojawi się zmodernizowana jednostka V6 Twinturbo o pojemności 2,9 l i mocy aż 600 KM. Dzięki temu model GTV będzie mógł dorównać technicznie takim samochodom jak: BMW M4, Audi RS5 czy Mercedes-AMG C63.

Przypomnijmy, że Alfa Romeo GTV 2000 zadebiutowała w 1974 roku. Pojazd z dwulitrowym silnikiem o mocy 150 KM był wyposażony w napęd na tylną oś. Po 12 latach zakończono produkcję auta pierwszej generacji. Druga pojawiła się w 1984 roku i została zakończona w 2005.

TO TAKŻE CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/moto.rp.pl, clubalfa.it/MW