Zamknij

Alfa Romeo wzywa do serwisów 60 tys. samochodów

Maciej Walasek
13.03.2019 08:48
Alfa Romeo
fot. Shutterstock

Fiat Chrysler Automobiles, do którego należy marka Alfa Romeo, wezwie do serwisów 60 tys. samochodów na całym świecie, w tym ponad 500 w Polsce. Problem dotyczy wyłączania adaptacyjnego tempomatu za pomocą hamulca – poinformował we wtorek serwis Automotive News.

Alfa Romeo wzywa do serwisów. W samych Stanach Zjednoczonych sprawa dotyczy 19 tys. pojazdów. Według lokalnego oddziału FCA chodzi o sedany Giulia z lat 2017-2019 i crossovery Stelvio wyprodukowane w latach 2018-2019. Jak ustalił PAP, akcją naprawczą są objęte 574 samochody w Polsce.

Alfa Romeo wzywa do serwisów: Czego dotyczy akcja serwisowa?

Według amerykańskiego oddziału FCA problem odkrył jeden z pracowników podczas jazd testowych. Firma wszczęła śledztwo, które wykazało, że w pewnych warunkach drogowych może dochodzić do problemów z natychmiastowym wyłączeniem systemu za pomocą hamulca. Samochody mogły też przyspieszać ponad ustalone prędkości – podał przedstawiciel amerykańskiego oddziału FCA.

Koncern zapewnia jednocześnie, że nie ma informacji na temat wypadków lub osób poszkodowanych w wyniku problemów z systemem. Wezwania do serwisów mają się rozpocząć w przyszłym miesiącu.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/PAP/MW