Amator wyprzedzania na przejściach dla pieszych

16.02.2017 10:25

Brawurowa jazda kierowcy Forda Mondeo III w Piekarach Śląskich została uwieczniona kamerą pokładową innego pojazdu. Prowadzący dwukrotnie w ciągu minuty podjął się manewru wyprzedzania na przejściach dla pieszych.

Amator wyprzedzania na przejściach dla pieszych

Tym samym spowodował ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. W końcu pieszy w starciu z samochodem ma bardzo nikłe szanse na wyjście z niego bez większego uszczerbku na zdrowiu. W większości przypadków takie incydenty kończą się groźnymi obrażeniami, a niekiedy śmiercią. Producenci starają się zapewniać ochronę przechodniom, stosując tzw. aktywne maski, które w momencie kolizji dzięki układom sprężyn podnoszą się zwiększając przestrzeń deformacji i zmniejszając ryzyko doznania obrażeń przez potrąconego.

Niestety wciąż wielu kierowców w Polsce nie zachowuje dostatecznej ostrożności w okolicach przejść dla pieszych.

Wnioski powinni wyciągnąć także sami piesi. Zdrowy rozsądek nakazuje również zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowania zasady ograniczonego zaufania. Warto pamiętać, że pośpiech w ruchu drogowym jest niewskazany i to niezależnie od tego, czy poruszamy się za pomocą siły własnych mięśni, czy autem.

RadioZET/MS

Oceń