Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Arteon, Stelvio, Ibiza, Insignia, i30, Civic, Mustang w testach zderzeniowych

06.07.2017 12:00

Instytut Euro NCAP opublikował najnowsze wyniki z testów zderzeniowych, w których wzięły udział Alfa Romeo Stelvio, Hyundai i30, Opel Insignia, Seat Ibiza, Volkswagen Arteon, Honda Civic i Ford Mustang.

Arteon, Stelvio, Ibiza, Insignia, i30, Civic, Mustang w testach zderzeniowych fot. kadr z wideo

Luksusowy Volkswagen Arteon bardzo dobrze spisał się pod każdym względem, dzięki czemu uzyskał wysoką notę końcową. Mało tego – najlepiej spośród wszystkich testowanych samochodów poradził sobie pod względem ochrony pieszych. Aspekt bezpieczeństwa równie skrupulatnie dopracowali Włosi – Stelvio, nowy SUV w gamie Alfy Romeo zapewnia równie wysoki poziom ochrony dorosłych pasażerów, co Volvo XC90.

3 do tekstu

Seat Ibiza to kolejna godna polecenia propozycja zdaniem instytutu Euro NCAP. Samochód jak na swój segment jest bardzo bogato wyposażony w systemy z zakresu bezpieczeństwa, w tym standardową funkcję autonomicznego hamowania wykrywającą pieszych. Decyzje podejmowane przez czołowych producentów zachwala Michiel van Ratingen, generalny sekretarz Euro NCAP:

"

Im więcej nowych samochodów dysponuje nowoczesnymi technologiami, tym większy i szybszy będzie postęp w kwestii bezpieczeństwa drogowego, na którym skorzystamy my wszyscy. Należą się słowa uznania dla Seata, który wyposażył swoją Ibizę w zaawansowany, wyrafinowany system AEB. "

Bardzo dobrze poradzili sobie również Opel Insignia oraz Hyundai i30. Wszystkie te auta uzyskały maksymalną notę 5 gwiazdek. Niestety oczekiwania nie spełniła 10. generacja Hondy Civic, która zdobyła o jedno „oczko” mniej. Jeszcze gorszą ocenę ogólną uzyskał Ford Mustang. Odmiana po liftingu w stosunku do wersji sprzed modernizacji polepszyła swój wynik z dwóch, do trzech gwiazdek, co i tak nie przystoi jak na współczesne standardy. Tym bardziej zważywszy na klasę pojazdu, który w salonach słono kosztuje...

RadioZET/MS

Oceń