Audi wstrzymało produkcję modelu A6

15.05.2018 12:14

Audi poinformowało o wstrzymaniu produkcji nowego modelu A6 z trzylitrowym silnikiem TDI. Niemiecki koncern podejrzewa, że w autach używa się niedozwolone oprogramowanie. Oznacza to, że kilkudziesięciu klientów w Polsce nie jest pewna zrealizowania zamówienia.

Audi A6 fot. Audi Polska Facebook

Wszyscy klienci, którzy zamówili nowe Audi A6 (C7) muszą uzbroić się w cierpliwość lub nawet liczyć się z tym, że realizacja zamówienia nie dojdzie do skutku. Marka była zmuszona wstrzymać produkcję modelu z silnikiem 3.0 TDI o mocy 272 KM. Producent podejrzewa, że wykorzystywane oprogramowanie może mieć wpływ na emisję spalin.

Niedozwolona technologia dotyczy systemu dawkowania AdBlue. Kiedy w zbiorniku zostaje mało płynu, dochodzi do zmniejszania dawkowania, co odbija się na składzie spalin. Wówczas samochód zaczyna emitować więcej szkodliwych związków. Audi nabrało podejrzeń o stosowaniu niedozwolonych programów, dlatego wydano komunikat o wycofaniu z produkcji modelu A6 z silnikiem 3.0 TDI do czasu wyjaśnienia sprawy.

Problem ze wstrzymaniem realizacji zamówień obejmuje także kilkudziesięciu klientów z Polski. Łącznie kłopot obejmuje 60 tysięcy samochodów.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/MW

Oceń
Tagi