AutoBest 2019: Poznaliśmy zwycięzców

19.12.2018 11:53

Podczas tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu AutoBest zwyciężyły trzy modele samochodów. Peugeot Rifter, Citroen Berlingo i Opel Combo Life nie miały sobie równych. Co z innymi autami?

trzech zwycięzców AutoBest 2019 fot. autobest.org

AutoBest to konkurs polegający na wybraniu najnowszego modelu, który spełnia oczekiwania europejskich klientów. W stowarzyszeniu znajduje się 31 dziennikarzy motoryzacyjnych ze Starego Kontynentu, którzy szczególnie zwracają uwagę na ofertę samochodu, jego cenę, dostępność części zamiennych i podzespołów serwisowych czy design. Warto podkreślić, że cena modelu nie może przekroczyć kwoty 20 tys. euro.

Ponadto po 18 latach konkurs został poszerzony o dodatkową kategorię, w której uwzględniono: zdolność autonomicznej jazdy, innowacyjne technologie i ekologiczne rozwiązania.

W tegorocznej edycji aż trzy samochody otrzymały tytuł: „The Best Buy Car of Europe 2019”: Peugeot Rifter, Opel Combo Life i Citroen Berlingo. Trio pokonało Forda Focusa, który uplasował się na drugiej pozycji. Podium uzupełniła Toyota Corolla.

Na kolejnych miejscach znalazły się: Kia Ceed, Citroen C4 Cactus i Dacia Duster. Poza głównym tytułem samochodu do 20 tys. euro doceniono wydarzenia i ludzi świata motoryzacji. Dzięki temu nagrodę w kategorii CompanyBest otrzymał Aston Martin Lagonda. Wyróżnienie ma odzwierciedlać niesamowity rozwój marki, którym kieruje Andy Palmer.

W kategorii SafetyBest zwyciężył system Hyundaia, który informuje o pozostawieniu dziecka na tylnym fotelu. Nowinka polega na tym, że czujnik wykrywa ruch na tylnym fotelu, przez co nie pozwala na pozostawienie dziecka np. w rozgrzanym aucie.

Nagroda SmartBest trafiła do BMW i jego głosowej komunikacji (Intelligent Personal Assistant). Rozwiązanie wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnego kierowcy. Dzięki systemowi właściciel jest w stanie sterować wieloma urządzeniami bez dotykania przycisków.

Z kolei w kategorii EcoBest najlepszy okazał się Jaguar I-Pace. Samochód elektryczny brytyjskiej marki samochodowej może pochwalić się niezwykłymi osiągami oraz nowoczesnością.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

 RadioZET.pl/autobest.org/MW

Oceń