Autobus i inny wymiar złego stanu technicznego

29.08.2017 10:01

Kierowca samochodu osobowego był tak zdumiony widokiem autobusu ze zdezelowanym przodem, że wyciągnął telefon i zaczął go nagrywać, jednocześnie prowadząc auto.

Autobus i inny wymiar złego stanu technicznego fot. kadr z wideo

Autobus turystyczny należący do egipskich linii „West and Middle Delta Bus Company” był wręcz w opłakanym stanie technicznym. Już na pierwszy rzut oka widać ewidentnie, że pojazd wcześniej uczestniczył w zdarzeniu drogowym – nie miał całego przodu, ani szyby, lusterek, nie wspominając już o reflektorach. Mimo to, kierowca kontynuował nim podróż jakby nigdy nic, co też widać na poniższym nagraniu:

Nie ma wątpliwości, że zarejestrowany na filmie autobus turystyczny nie przeszedłby badania technicznego, tym samym nie zostałby dopuszczony do ruchu ulicznego ze względów bezpieczeństwa. Dlatego też kierujący nie powinien był nim jechać.

Sprawny technicznie pojazd to podstawa bezpieczeństwa dla uczestników ruchu drogowego. W razie wystąpienia nagłego zdarzenia, wymagającego natychmiastowej reakcji, istnieje większe prawdopodobieństwo na opanowanie samochodu, który pod względem mechanicznym nie budzi najmniejszych zastrzeżeń. W dodatku zadbany samochód oznacza mniejszą podatność na awarie w najmniej spodziewanym momencie, na przykład podczas wyprzedzania.

RadioZET/MS

Oceń