Zamknij

Autobus wjechał w traktor przewożący wielbłądy [ZDJĘCIA]

Redakcja
19.04.2018 09:37
autobus uderzył w cyrkowóz
fot. rybnik.kmpsp.gov.pl

W środę rano na autostradzie A1 autobus wjechał w traktor należący do Cyrku Arena. Maszyna ciągnęła naczepę przewożącą zwierzęta i naczepę mieszkalną.

W środę na autostradzie A1 w pobliżu Szczejkowic pod Rybnikiem autobus uderzył w cyrkowóz. Wszystko zaczęło się od pomyłki kierowcy ciągnika, który przez gęstą mgłę nie zauważył odpowiedniego znaku drogowego i nieświadomie wjechał na autostradę. Kiedy zorientował się, gdzie jest, zjechał na pas awaryjny i powolnym tempem przemieszczał się w kierunku Gliwic.

W pewnym momencie ciągnik został uderzony przez autobus. Kierowca autokaru tłumaczył, że z powodu gęstej mgły zbyt późno zauważył traktor, co skończyło się najechaniem na jedną z przyczep. Na szczęście autobus uderzył w naczepę mieszkalną, a nie w tę przewożącą zwierzęta, w której jechało sześć wielbłądów, dwa kucyki i jeden koń. Ani ludziom, ani zwierzętom nie stała się krzywda.

Zobacz też: NOWA SKODA OCTAVIA

Odcinek autostrady A1 w kierunku Gliwic przez kilka godzin był nieprzejezdny. Straty oszacowano na około 60 tysięcy złotych.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/MW