Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Autobus z „autonomicznym” kołem w Bielsku-Białej

17.05.2017 13:14

W serwisie YouTube pojawił się filmik, na którym widać jak autobusowi wjeżdżającemu na przystanek odpada koło.

Autobus z „autonomicznym” kołem w Bielsku-Białej fot. kadr z wideo

Kierowca pojazdu MZK z Bielska-Białej może mówić o sporym szczęściu w nieszczęściu. Sęk w tym, że koło odpadło dopiero w momencie, gdy pojazd zdążył się bezpiecznie zatrzymać na przystanku. Nie zmienia to faktu, że scenariusz wciąż mógł korzystniej się potoczyć – koło koniec końców odbiło się od karoserii jednego z samochodów stojących na czerwonym świetle.

Sytuacja ta źle świadczy o stanie technicznym autobusów MZK z Bielska-Białej. Zdarzenie zostało zarejestrowane na kamerze pokładowej:

Niewątpliwie dobry stan techniczny pojazdów poruszających się po publicznych drogach bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. W razie wystąpienia nagłej sytuacji, istnieje znacznie większe prawdopodobieństwo na uniknięcie kolizji jadąc sprawnym pojazdem, który przy gwałtownych manewrach pozostanie stabilny. Już nie wspominając o takim czynniku jak długość drogi hamowania. Ta ostatnia też ma niebagatelne znaczenie dla bezpieczeństwa zmotoryzowanych...

Dlatego każdy kierowca powinien sobie wziąć za punkt honoru doprowadzenie swojego auta do należytego stanu. Szczególnie przed wyruszeniem w dłuższą trasę.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Odpadło Wam kiedyś koło w trakcie jazdy?

Oceń