Autobusem staranował auta. 2 osoby zginęły, 16 odniosło obrażenia

10.07.2017 12:00

W niedzielę, 9 lipca 2017 roku na autostradzie Gyeongbu, pomiędzy Seulem a Busanem, doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kierowca autobusu wjechał w poprzedzające pojazdy.

Autobusem staranował auta. 2 osoby zginęły, 16 odniosło obrażenia fot. kadr z wideo

W wyniku tego zdarzenia zginęły 2 osoby, a 16 zostało rannych. Jak ustalili policjanci – kierujący autobusem nie zdołał w porę zahamować na pokrytej wodą nawierzchni. Niewykluczone, że przyczyną wypadku była lekkomyślna jazda, w tym niezachowanie bezpiecznej odległości.

Przebieg tego tragicznego w skutkach wypadku można prześledzić na filmie nagranym kamerą pokładową:

Prowadząc auto na publicznym drogach należy być zawsze czujnym. W myśl zasady „spodziewaj się niespodziewanego”. Nawet jeśli wydaje nam się, że jesteśmy bezpieczni stojąc w korku, w rzeczywistości możemy być zagrożeni przez nadjeżdżające z tyłu pojazdy. Wystarczy, że jedna osoba się zagapi, zamyśli lub zaśpi. Baczne obserwowanie sytuacji w lusterkach może być decydujące dla naszego zdrowia lub życia.

Również do serca należy sobie wziąć obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Nie należy przekraczać dozwolonej prędkości, zachowując przy tym bezpieczną odległość względem pozostałych samochodów. Odpłacić nam się może także przestrzeganie zasady ograniczonego zaufania…

RadioZET/MS

Oceń