BMW Vision iNext: Długo wyczekiwany koncept [ZDJĘCIA]

18.09.2018 11:27

BMW przedstawiło zdjęcia samochodu przyszłości. Wygląd autonomicznego pojazdu budzi kontrowersje. Model trafi na rynek w 2021 roku.

BMW Vision iNext fot. BMW

To nowa strategia, a raczej zbiór strategii połączonej przez BMW. Niemiecki koncern postanowił złączyć w całość kategorie automatyki, bez emisyjności i stałego podłączenia do sieci. Efekt? Po zsumowaniu tych cech powstał samochód, który nie potrzebuje kierowcy, mimo że zamontowano w nim kierownicę.

Zdaniem wielu ekspertów wygląd BMW Vision iNext budzi kontrowersje. „Nerki”, które były znakiem rozpoznawczym producenta przestały być osłoną chłodnicy w pojeździe, który nie ma silnika i stały się panelem wywiadowczym, w którym zainstalowano różne czujniki.

- Mobilność indywidualna może ulec znaczącym zmianom – zaczął członek zarządu BMW AG, Klaus Frohlich. - Możliwości, jakie daje autonomiczna jazda i stale rozwijająca się łączność, zapewniają zupełnie nowy zakres doświadczeń i sposobów kształtowania podróży. Mając to na uwadze, zaprojektowaliśmy całkowicie elektryczny BMW Vision iNext jako mobilne środowisko, które poprawia jakość życia, nową "ulubioną przestrzeń", w której możemy być sobą i zrelaksować się. Rzeczywiście, wszystkie wysiłki BMW będą nadal koncentrować się wokół ludzi - ich potrzeb i pragnień, jeśli chodzi o mobilność.

BMW Vision iNext: Kiedy premiera?

Marka dała właścicielowi możliwość prowadzenia pojazdu samodzielnie. To plus projektu, dający kierowcy możliwość czerpania przyjemności z jazdy, ale w momencie zmęczenia, opcję przejęcia jazdy przez samochód. Podczas niej pasażerowi mogą odpoczywać lub pracować.

BMW zapowiedziało, że model iNext pojawi się w sprzedaży w 2021 roku. Do 2025 producent ma oferować 12 w pełni elektrycznych modeli.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW

Oceń