Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

BMW gotowe na Brexit. Koncern przygotował dostawy powietrzne do W. Brytanii

08.11.2018 14:35
xxx zet

Przygotowując się na skutki Brexitu, BMW wzmacnia logistykę, zapewniając sobie opcję transportu powietrznego do Wielkiej Brytanii – poinformował w środę dyrektor generalny niemieckiego koncernu motoryzacyjnego Harald Krueger.

BMW logo fot. Shutterstock

Jest to element działań w ramach awaryjnego planu firmy, który ma zabezpieczyć jej funkcjonowanie po opuszczeniu Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię.

– Podjęliśmy też wysiłki w celu zagwarantowania dostaw powietrznych – mówił szef BMW, odnosząc się do pytania o szczegóły planu awaryjnego.

Przedstawiciele koncernu wielokrotnie podkreślali, że mają nadzieję, iż Wielka Brytania pozostanie częścią wspólnego rynku UE. Jednocześnie firma przygotowuje strategię na wypadek tzw. twardego Brexitu.

Obecnie niemiecki koncern produkuje większość samochodów należącej do niego marki Mini w Oxfordzie na południu Anglii. Działalność tamtejszej fabryki jest w dużej mierze oparta na elementach importowanych z Niemiec. W Oxfordzie powstało w ubiegłym roku ok. 60 proc. z ponad 378 tys. egzemplarzy Mini.

Termin Brexitu zaplanowany jest na 29 marca 2019 roku, jednak rozmowy o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE wciąż trwają. Zarówno Parlament Europejski i Rada UE, jak i brytyjski parlament muszą jeszcze umowę o Brexicie zatwierdzić. Obie strony wciąż nie mogą się porozumieć w sprawie prawnych zabezpieczeń niezbędnych do uniknięcia powrotu tzw. twardej granicy pomiędzy Irlandią Północną a Irlandią.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

 RadioZET.pl/PAP/MW

Oceń
Tagi