Zamknij

BMW i3 do wynajęcia w Warszawie. Innogy Go – Jak wypożyczyć auto elektryczne?

Maciej Walasek
03.04.2019 11:50
BMW i3 car sharing
fot. Piotr Molecki/East News

BMW i3 podbija Warszawę. W stolicy od 3 kwietnia będzie można wypożyczyć jeden z 500 dostępnych aut elektrycznych. Firma Innogy Polska uruchomiła program car sharing. Na czym polega car sharing? Jak wypożyczyć BMW i3?

BMW i3 na ulicach Warszawy. Od 3 kwietnia ruszył długo zapowiadany projekt wynajęcia auta elektrycznego. Warto zaznaczyć, że płaci się nie za liczbę przejechanych kilometrów, lecz za czas korzystania z pojazdu. Koszt zaczyna się od 1,19 zł za minutę, co daje kwotę 71,40 zł za godzinę używania samochodu. Jeśli chcielibyśmy wynająć auto na całą dobę, będziemy musieli zapłacić 239 zł. Poza standardowym modelem i3 kierowcy będą mieli do dyspozycji także jeden z 30 egzemplarzy i3s, który jest wersją mocniejszą i droższą. Koszt wypożyczenia zaczyna się od 1,49 zł za minutę.

Aby jeszcze bardziej zachęcić zmotoryzowanych do wypożyczenia auta elektrycznego BMW i3, pierwsza jazda do 15 minut kosztuje tylko jeden grosz.

Zagłosuj

Czy skorzystać z możliwości wypożyczenia auta elektrycznego?

Liczba głosów:

Innogy Go: Jak wypożyczyć BMW i3? Jak to działa?

Żeby wypożyczyć auto elektryczne, potrzebny jest smartfon i aplikacja innogy go! Jest dostępna dla systemów iOS i Android. Dalej należy się zarejestrować. Kiedy stworzymy nasze konto i będziemy chcieli wynająć BMW i3, aplikacja znajdzie najbliżej zaparkowany pojazd i zarezerwuje nam samochód. Gdy dojdziemy do auta, należy zeskanować kod znajdujący się na bocznej szybie, dzięki czemu samochód się otworzy. W tym momencie wystarczy tylko wsiąść i uruchomić silnik. Zasięg BMW i3 wynosi blisko 180 km. Auta elektryczne są ubezpieczone, ale gdy w wypadku winę ponosi użytkownik elektryka, udział własny to koszt tysiąca złotych.

BMW i3 w Warszawie: Gdzie można jeździć? Ile kosztuje parkowanie?

BMW i3 znajdują się na ogólnie dostępnych parkingach w całej Warszawie. Tam się je odbiera i również tam zostawia. Jako że to auta elektryczne, możemy poruszać się nimi po buspasach. Mimo że nie ma zakazu wyjazdu poza teren miasta, takie pojazdy trzeba zostawić w ich obrębie.

BMW i3: Co z ładowaniem?

Za ładowanie samochodów odpowiedzialna jest firma innogy. Jednak gdyby ładowanie było konieczne w czasie wynajęcia auta, kierowcy będą mogli skorzystać z 30 dostępnych stacji do ładowania, które zostały stworzone specjalnie dla BMW i3. Czas ładowania całego akumulatora zajmuje 50 minut. Ponadto w planach firmy jest rozbudowa i powiększenie liczby stacji do 250.

Warszawa jest trzecim miastem w Europie (po Stuttgarcie i Madrycie), który dysponuje największą flotą aut elektrycznych wypożyczanych na minuty.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW