BMW i3 odwiedziło bibliotekę

12.05.2017 13:55

BMW i3 to bohater nowej reklamy. Auto napędzane silnikiem elektrycznym odwiedziło… bibliotekę. Za produkcję odpowiada BMW Canada. Materiał został zrealizowany w Budapeszcie, na Węgrzech.

BMW i3 odwiedziło bibliotekę fot. kadr z wideo

Promowany samochód napędzany jest „cichą energią”. W stosunku do konwencjonalnych jednostek nie tylko nie hałasuje, ale również nie emituje niebezpiecznych substancji do atmosfery. Sama reklama zdaje się działać na wyobraźnię odbiorcy, skłaniając go do refleksji nad tym, jak wyglądałyby miasta przyszłości, po ulicach których jeździłyby wyłącznie pojazdy napędzane silnikami elektrycznymi. Z pewnością ulżyłoby mieszkańcom przy bardziej ruchliwych ulica. Do tego można byłoby zapomnieć o takim wynalazku jak kurtyny dźwiękochłonne.

Co ciekawe, w i3 można aktywować generator dźwięku, który ma za zadanie informować pieszych o nadjeżdżającym pojeździe:

Taki system ma być obowiązkowy we wszystkich nowych autach elektrycznych sprzedawanych w USA po 1 sierpnia 2019 roku na mocy ustawy przeforsowanej przez National Highway Traffic Safety Administration.

Odświeżone w 2016 roku BMW i3 zyskało pojemniejsze baterie, które zwiększają zasięg do 183 km według standardów EPA lub 300 km według standardów NEDC.

RadioZET/MS

Oceń