BMW pokazało model nowej generacji: Prezentacja popularnego modelu [ZDJĘCIA]

04.10.2018 12:01

BMW zaprezentowało samochód najnowszej generacji serii 3. To najpopularniejsze auto tego koncernu.

Najnowsze BMW serii 3 fot. BMW

BMW serii 3 jest kluczowym modelem niemieckiego przedsiębiorstwa i nadal bardzo dobrze się sprzedaje. To istotny pojazd klasy średniej premium, który na rynku jest obecny od 40 lat. Auto nowej generacji niesie za sobą nowe technologie, silniki i jeszcze lepsze prowadzenie. Co dokładnie czeka przyszłych właścicieli nowego BMW serii 3?

Nowe BMW serii 3: Wymiary

Tak jak zwykle miało to miejsce przy premierze BMW, marka zaprezentowała wersję sedan. Egzemplarz jest dłuży o 76 mm, szerszy o 16 mm i ma dłuższy rozstaw osi o 43 mm. Większe wymiary niosą za sobą więcej miejsca, zwłaszcza dla pasażerów jadących z tyłu. Tylko pojemność bagażnika pozostała bez zmian i wynosi 480 l.

Producenci przekonują, że poprawiło się prowadzenie auta. Wszystko przez zwiększony rozstaw kół, niżej położony środek ciężkości i niższą masę własną samochodu. W ofercie przyszli właściciele znajdą także obniżoną wersję o 10 mm z zawieszeniem M Sport, aktywnymi amortyzatorami i układem adaptacyjnym.

Nowe BMW serii 3: Wyposażenie

BMW serii 3 najnowszej generacji będzie dostępne w kilku wersjach wykończenia: Advantage, Sport Line, Luxury Line i M Sport.

Przede wszystkim zmianie uległa deska rozdzielcza, która stała się o wiele nowocześniejsza: wyposażono ją w wirtualne wskaźniki i bardziej rozbudowany wyświetlacz HUD. Dodatkowo na jej środku zainstalowano większy ekran. Wieloma funkcjami można sterować dotykowo, z poziomu kierownicy lub pokrętłem iDrive.

Nowe BMW serii 3: Silniki

Silniki wysokoprężne wciąż mają się dobrze i są chętnie kupowane przez klientów. Wobec tego BMW ani myśli o rezygnacji z tych jednostek. W nowej wersji „trójki” będzie do wyboru jeden z pięciu turbodoładowanych agregatów, generujących od 150 do 265 KM. Większość z nich ma być dwulitrowa i czterocylindrowa.

Najwolniejsza wersja silnikowa ma spowodować, że najnowsze BMW ma rozpędzać się w 8,5 s do „setki”. Dzięki najszybszej jednostce auto przyspieszać będzie do 100 km/h w 5,5 s.

BMW serii 3 pojawi się na rynku w marcu 2019 roku.

TO TAKŻE CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW

Oceń
Tagi