Zamknij

BMW przyznaje: Nasze modele można ukraść w bardzo łatwy sposób

Redakcja
08.05.2018 12:37
złodziej samochodu
fot. Shutterstock

BMW ostrzega swoich klientów i wysyła maile, że ich modele można ukraść w bardzo prosty sposób. Producent przyznał, że do kradzieży samochodów wystarczy proste urządzenie z aukcji internetowej.

Dziennik „Daily Mail” dotarł do maili BMW, który przestrzega swoich klientów, że ich samochody można ukraść w bardzo prosty sposób. Kradzież polega na zhakowaniu kluczy za pomocą tanich urządzeń, które są łatwo dostępne na portalach aukcyjnych jak e-Bay czy Amazon.

Bawarska firma tłumaczyła, że nie ma wpływu na złodziei, którzy dzięki urządzeniom mogą sklonować klucze na odległość. W ten sposób omijane są wszystkie systemy bezpieczeństwa, jakie oferuje BMW.

Chociaż problem dotyczy głównie Wielkiej Brytanii, w której wybuchła olbrzymia afera, kłopoty mogą mieć także właściciele w innych krajach Europy, także w Polsce. Do kradzieży może dojść w pojazdach innych marek, które są wyposażone w system bezkluczykowy.

BMW ostrzega klientów: Prosty sposób kradzieży auta

Do kradzieży dochodzi w bardzo prosty sposób. Jeden ze złodziei znajduje się z urządzeniem w pobliżu osoby posiadającej kluczyk, drugi w tym samym momencie pociąga za klamkę auta, a pojazd zezwala na otworzenie drzwi. Teoretycznie nie powinno dojść do ich otwarcia. Jednak specjalne urządzenie z aukcji internetowej wzmacnia sygnał, oszukuje samochodowy system i przekazuje informację, że klucz jest obok.

Jak dobrze znasz polskie autostrady? Sprawdź wiedzę w naszym QUIZIE!

Polskie autostrady - QUIZ
Rozwiąż quiz

Polskie autostrady - QUIZ

Polskie autostrady - QUIZ
Autostrada Bursztynowa to autostrada:
fot. Wikipedia CC

Autostrada Bursztynowa to autostrada:

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/dailymail.co.uk/MW