Zamknij

BMW rozszerza akcję serwisową do 1,6 mln pojazdów z silnikami Diesla

Redakcja
29.10.2018 15:37
BMW logo
fot. Shutterstock

BMW rozszerza globalną akcję serwisową do 1,6 mln pojazdów z cztero- i sześciocylindrowymi silnikami Diesla wyprodukowanych w latach 2010-2017. Wcześniej akcja dotyczyła mniej niż pół miliona samochodów marki – poinformował serwis Automotive News.

Jak podał serwis, niemiecki producent chce wyeliminować potencjalne ryzyko pożarów silników w ramach nieodpłatnego przeglądu, podczas którego, w razie takiej potrzeby, wymienione zostaną wadliwe komponenty. Działania podejmowane przez bawarski koncern są następstwem wewnętrznego dochodzenia prowadzonego z powodu pożarów silników BMW w Korei Południowej. W jego wyniku dowiedziono, że przecieki w układzie recyrkulacji spalin w trakcie poruszania się samochodu mogą prowadzić do wyładowań elektrycznych, a w skrajnych przypadkach do wzniecenia ognia.

Rząd Korei Południowej wszczął śledztwo po otrzymaniu w ciągu roku 40 raportów dotyczących pożarów samochodów BMW. Do incydentów dochodziło głównie w lipcu, a na zdjęciach i nagraniach sedanów BMW widać było pojawiający się dym i płomienie. Na początku sierpnia prezes miejscowego oddziału BMW Kim Hio Dzun zapewnił o pełnej współpracy z badającym sprawę południowokoreańskim ministerstwem transportu i o podjęciu przez firmę wewnętrznego dochodzenia. Wykazano wówczas, że do wykrytych przecieków dochodziło podczas pokonywania długich odcinków z wysokimi prędkościami.

Na początku sierpnia obawy dotyczyły 106 tys. pojazdów. Niespełna dwa miesiące później wezwaniem do serwisów objęte zostały już 324 tys. samochodów z potencjalnie wadliwymi silnikami. We wrześniu BMW poinformowało również o obniżeniu prognozy finansowej na 2018 r. Niemiecki producent oświadczył, że oprócz kosztów działań gwarancyjnych przyczyną pogarszającej się sytuacji rynkowej firmy jest zaostrzanie norm emisyjnych w Europie oraz niepewność związana z „trwającymi konfliktami w handlu międzynarodowym”.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/PAP/MW