BMW planuje stworzenie nowej wersji Mini

05.06.2018 10:17

BMW chce jeszcze bardziej pomniejszyć jeden z najpopularniejszych samochodów Mini. Pojazd ma być o 40 cm krótszy od obecnej wersji i zostać wyposażony w elektryczny napęd. Auto będzie produkowane w Chinach.

Mini fot. MINI Facebook

BMW zamierza jeszcze bardziej otworzyć się na Chiny i na rynku o największym wzroście sprzedaży na świecie produkować swój najmniejszy model. W samochodzie ma zostać wykorzystany silnik o napędzie elektrycznym. Pojazd ma być sprzedawany pod marką MINI i Great Wall, która jest chińską firmą partnerską.

Najprawdopodobniej długość nowego Mini ma wynosić maksymalnie 3,4 m (dla porównania Smart ma 2,7 m). Z kolei elektryczne agregaty i akumulatory mają dostarczać lokalni dostawcy. Mimo że w Chinach auto będzie sprzedawane pod dwiema nazwami, to w Ameryce Północnej i Europie obowiązywać będzie wyłącznie nazwa MINI.

Pod maską pojazdu ma być tyle miejsca, aby mógł zmieścić się tam silnik spalinowy. Dalsza przyszłość 3-cylindrowego agregatu będzie zależeć od popytu na elektryczną opcję i od rozwoju punktów ładowania takich pojazdów. Oprócz wersji elektrycznej niemiecki koncern planuje również hybrydę.

W 2022 roku BMW zapowiedziało montaż w MINI litowo-jonowych akumulatorów czwartej generacji o pojemności 38 lub 76 kWh, dzięki czemu moc silnika ma mieć od 163 do 272 KM, a zasięg ma wynosić 200 albo 300 km.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW

Oceń
Tagi