Zamknij

BMW usunęło kontrowersyjną reklamę. Krytyka PKP [WIDEO]

Redakcja
29.10.2018 16:22
reklama BMW
fot. kadri z wideo

Po krytycznych komentarzach BMW postanowiło usunąć spot z samochodem ścigającym się z pociągiem. Sprawę skrytykowało również PKP PLK pisząc, że to „fikcyjny świat”.

Na Facebook’u profil BMW Polska wstawił reklamę, na której widzimy kierowcę jadącego modelem M4. Mężczyzna pędzący wzdłuż torów kolejowych ściga się z pociągiem, przed którym przejeżdża na przejeździe kolejowym. Na spot zareagowało mnóstwo internautów, którzy nie szczędzili krytycznych uwag pod adresem niemieckiej marki. Użytkownicy zarzucali przedsiębiorstwu promowanie niebezpiecznego zachowania na drodze.

- W mieście M - jeśli siedzisz za kierownicą BMW M4 - światła są zawsze zielone - podaje opis reklamy.

Opinię na temat spotu wydali także przedstawiciele spółki PKP PLK.

- Tak, mają Państwo rację - światła są zawsze zielone, tyle że dla tych, którzy mają na uwadze bezpieczeństwo innych i zatrzymują się przed każdym przejazdem, zachowując należytą ostrożność. To zielone światło na dalsze życie, na bezpieczny powrót do domu. Jako zarządca infrastruktury kolejowej, dla którego priorytetem jest bezpieczeństwo i który od 13 lat organizuje kampanię społeczną „Bezpieczny przejazd”, nie wyrażamy zgody na brawurę, głupotę i sceny rodem z filmu fantasy – tłumaczyli.

Kontrowersyjna reklama BMW: Koncern wyjaśnia i usuwa nagranie

BMW Polska zamieściło krótki komunikat, w którym wyjaśniło, że był to element globalnej kampanii, która pokazuje „utopijne miasto fanów motoryzacji”, nie mający odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Niemiecka firma przyznała, że nigdy nie miała na celu promowania niebezpiecznych zachowań na drodze, ale w związku z krytycznymi komentarzami, podjęła decyzję o wstrzymaniu emisji filmu w ramach kampanii BMW M w Polsce. Post został skasowany, ale wciąż można go znaleźć w sieci.

RadioZET.pl/wirtualnemedia.pl, YouTube/MW