Zamknij

BMW w 2018 roku postawi na samochody elektryczne i zrównoważony rozwój

Redakcja
28.03.2018 14:05
BMW i3
fot. BMW

Podczas dorocznej konferencji podsumowującej działalność koncernu BMW prezes zarządu grupy Harald Krueger zapowiedział, że w 2018 r. koncern postawi przede wszystkim na samochody elektryczne i zrównoważony rozwój.

Krueger poinformował w Monachium, że w 2017 roku grupa BMW dostarczyła na rynek ponad 2,4 mln samochodów oraz 164 tys. motocykli. To najlepsze w historii wyniki koncernu, który planuje uczynić 2018 rok rekordowym jako dziewiąty z rzędu — dodał.

Według Kruegera siłą koncernu są marki luksusowe, czyli BMW, MINI, Rolls-Royce. Jak powiedział, 90 proc. pojazdów produkowanych przez koncern sprzedaje się poza rynkiem niemieckim. W 2018 roku BMW planuje natomiast poszerzyć ofertę o 20 nowych oraz odświeżonych modeli aut. Wśród nich znajdą się zarówno samochody elektryczne, hybrydy typu plug-in, jak i pojazdy napędzane tradycyjnymi silnikami spalinowymi — podkreślił.

Prezes zarządu grupy BMW zaznaczył, że BWM chce przewodzić w rewolucji technologicznej przemysłu motoryzacyjnego, a rok 2018 dla firmy upłynie pod znakiem wdrażania nowej strategii rozwoju. Jednym z ważniejszych punktów ma być otwarcie kampusu technologii samochodów autonomicznych, który zlokalizowany będzie w Niemczech.

BMW planuje również pokazać w tym roku szeroką gamę samochodów koncepcyjnych, które będą napędzane wyłącznie elektrycznie i trafią później do masowej produkcji — to m.in. model iX3 oraz flagowe BMW iNEXT i BMW i Vision Dynamics zapowiedziane przez koncern podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Genewie.

Według Kruegera samochody elektryczne to przyszłość koncernu, który swoją rolę widzi nie tylko na czele wyścigu technologicznego, ale zdecydowanie stawia także na zrównoważony rozwój.

Jak poinformował Krueger podczas konferencji w Monachium, obecnie ponad 80 proc. energii elektrycznej, którą na całym świecie kupuje BMW, pochodzi ze źródeł odnawialnych. Grupa osiągnęła również zamierzony na 2017 rok cel całkowitego zredukowania emisji dwutlenku węgla w procesie produkcji. Krueger zapowiedział, że do 2020 roku podobny cel BMW wyznacza sobie dla wszystkich placówek produkcyjnych na świecie.

RadioZET.pl/PAP/MW