Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

BMW wjechał w pizzerię. Jedna ofiara śmiertelna i 13 rannych

16.08.2017 12:00
xxx zet

13-letnia dziewczynka zginęła po tym, jak mężczyzna w BMW celowo wjechał w pizzerię, znajdującą się w miejscowości La Ferte-sous-Jouarre, niedaleko Paryża. Rannych zostało 13 osób, z czego 5 w stanie krytycznym trafiło do szpitala. Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, 14 sierpnia 2017 roku.

BMW wjechał w pizzerię. Jedna ofiara śmiertelna i 13 rannych fot. kadr z wideo

Zdaniem świadków, auto wjechało w restaurację, taranując wcześniej stoliki znajdujące przed budynkiem. Właśnie tam posiłek spożywała 13-letnia dziewczynka wraz ze swoją rodziną. Ciężko ranny został jej młodszy brat, którego w stanie krytycznym przewieziono do szpitala. Kierowca po tym incydencie próbował wycofać, ale przypadkowe osoby powstrzymały go. Wkrótce na miejsce przybyła żandarmeria.

Sprawcę wypadku zatrzymano. Był nim nienotowany wcześniej mężczyzna, który powiedział policjantom, że chciał pozbawić się życia. Jednak jego zeznania były nieskładne. Mundurowi mieli przez chwilę wątpliwości, czy aby na pewno to zdarzenie było spowodowane umyślnie. Z kolei psychologowie uznali kierowcę za emocjonalnie niestabilnego. Niewykluczone, że w momencie wypadku był on pod wpływem niedozwolonych substancji.

Śledczy wykluczyli motyw terrorystyczny,

RadioZET/MS

Oceń