BMW zaprezentowało wodorową stację przyszłości

27.04.2017 13:50

Bawarski producent samochodów przy współpracy z Shellem stworzył stację wodorową przyszłości, którą roboczo nazwano Oasis (Oaza).

BMW zaprezentowało wodorową stację przyszłości fot. foto: materiały prasowe

Obecnie można ją podziwiać w pełnej krasie na wystawie Hannover Messe. W przeciwieństwie do znanych dotychczas stacji wodorowych, Oasis nie korzysta z pomp przeznaczonych do paliw konwencjonalnych. Dodatkowo wyróżnia się niepowtarzalnym, futurystycznym wyglądem. Charakterystyczne są niepowtarzalne kolumny w kształcie odwróconej litery „L”.

Projektanci BMW Designworks zdecydowali się na ukrycie wszelkich mechanicznych elementów. Jak twierdzi producent, innowacyjny design ma iść w parze z praktycznością, zapewniając doświadczenie na zupełnie nowym poziomie. Każdy klient jest witany przez bardzo dużych rozmiarów ekran, na którym wyświetlone zostaną podstawowe dane dotyczące procesu tankowania, w tym cena wodoru oraz czas do zakończenia napełniania zbiornika pojazdu.

Obsługa stacji ma być bardzo intuicyjna. Mechanizm podnoszenia i mocowania dyszy do tankowania ma być bardzo wygodny. Swojej dumy z wykonanej pracy nie ukrywa generalny menedżer Shell:

"

Cieszymy się, że z nawiązanej współpracy z firmą BMW Designworks w trakcie opracowywania stacji wodorowej, która nie tylko sprawi, że tankowanie będzie płynne, ale również uczyni samochody wodorowe bardziej atrakcyjne w przyszłości. "

RadioZET/MS

Zagłosuj

Jesteście zainteresowani autami z napędem na wodór?

Oceń