Babcia dyscyplinuje piratów drogowych suszarką do włosów

05.06.2017 10:10

64-letnia kobieta z Nottingham wpadła na oryginalny pomysł jak polepszyć bezpieczeństwo na drogach. Jej zdaniem kierowcy są znacznie uważniejsi, od kiedy mierzy w nich swoją suszarką do włosów.

Babcia dyscyplinuje piratów drogowych suszarką do włosów fot. kadr z wideo

Jean Brooks twierdzi, że nigdy wcześniej nie widziała tylu świecących się czerwonych świateł stopu na ulicy, przy której mieszka. Okoliczni mieszkańcy również dostrzegli różnicę – jest bezpieczniej od kiedy zaczęła mierzyć w przejeżdżających kierowców suszarką do włosów. Dlaczego 64-latka zdecydowała się na takie kroki?

Ze względu na rodzinną tragedię. Po śmierci zięcia, Jean stworzyła w swoim ogródku kawiarnię zbierającą fundusze na rzecz organizacji Marie Curie Cancer Care. Wraz z rozpoczęciem działalności zaczęła przebywać znacznie więcej czasu w swoim ogrodzie i wtedy zauważyła jak wielu kierowców nie stosuje się do ograniczeń prędkości i pędzi na złamanie karku ulicą St Mary’s Way w Hucknall. Sam pomysł został zapożyczony z opowieści znajomej, o czym wspomniała 64-latka:

"

Przyjaciółka opowiedziała mi o pewnej historii, którą usłyszała we Francji. Podobno ktoś chwycił za suszarkę do włosów i mierzył nią w samochody, co powodowało, że kierujący zwalniali. Pomyślałam, że muszę zrobić to samo. Jeśli to się nie podoba kierowcom, to ich problem. Ja tutaj mieszkam, mam tutaj przyjaciół z dziećmi. Jeśli nie możemy być bezpieczni na własnej ulicy, to gdzie do cholery na świecie możemy czuć się niezagrożeni? Sprawiłam, że ta ulica jest bezpieczniejsza dla dzieci, a na mojej córki twarzy zagościł uśmiech. To bezcenne. "

Nie bez powodów kierowcy określają mierniki prędkości mianem suszarek.

RadioZET/MS

Skąd pochodzi tablica rejestracyjna? fot. rafmarmoto.pl
Oceń