Zamknij

Będą kolejne podwyżki dla kierowców. List od Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów trafił do premiera Morawieckiego

Redakcja
02.02.2018 10:18
Będą kolejne podwyżki dla kierowców. List od Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów trafił do premiera Morawieckiego
fot. PAP

Szykują się kolejne podwyżki dla kierowców. Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów wysłała specjalne pismo do premiera Mateusza Morawieckiego odnośnie zmian za przeglądy.

W wystosowanym liście PISKP wskazuje, że stawki za przegląd nie zmieniały się od 14 lat. Stowarzyszenie diagnostów poinformowało, że w tym czasie rzeczywiste koszty prowadzenia działalności wzrosły do 70%. 

Pomimo wzrostu podatku VAT do 23% w 2011 roku stawki za usługi diagnostów nie uległy zmianie. Niegdyś prowadzenie stacji było bardzo opłacalne. Z biegiem czasu i wobec rosnących kosztów sytuacja ta się jednak zmienia.

Zagłosuj

Czy Mateusz Morawiecki powinien zgodzić się na podwyżkę opłat za przegląd samochodowy?

Liczba głosów:

Organizacja zwraca uwagę, że od lat partie rządzące kompletnie zaniedbały waloryzację opłat za przeglądy i że do tej pory nie ustalono żadnej tabeli opłat.

Czego możemy oczekiwać?

Sześć lat temu Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów zaproponowała zmiany w cenniku, w którym za przegląd samochodu osobowego musielibyśmy zapłacić 150 zł. To kwota o połowę większa od stawki, którą mamy teraz.

W 2012 roku podobne zmiany przygotowano także dla motocyklistów, gdzie za przegląd zaoferowana kwota opiewała na sumę 100 zł. Aktualnie właściciele jednośladów płacą 62 zł.

W najbliższych tygodniach okaże się, jak będzie wyglądała oferta diagnostów, która zostanie przedstawiona premierowi.

RadioZET.pl/MW