Będą zmiany podczas kontroli drogowej. Co czeka kierowców?

12.09.2017 12:57

Mariusz Błaszczak, szef MSWiA, zapowiedział, że od jesieni część policjantów zostanie wyposażonych w kamery na mundurach. To wszystko w ramach programu pilotażowego dotyczącego nie tylko patroli interwencyjnych, ale także funkcjonariuszy ruchu drogowego.

Będą zmiany podczas kontroli drogowej. Co czeka kierowców? fot. policja.pl

Na razie nie wiadomo jaka będzie skala przedsięwzięcia. Jeśli wszystko pójdzie po myśli szefa MSWiA, to program wystartuje jeszcze w listopadzie 2017 roku. Ma on na celu zdyscyplinowanie mundurowych przy jednoczesnym umożliwieniu zebrania materiałów dowodowych w sytuacjach, gdy zatrzymany jest przekonany o swojej niewinności.

Na podstawie wyników przeprowadzonych testów zostanie podjęta decyzja o ewentualnym wprowadzeniu na szeroką skalę kamer na mundurach.

Na podobne kroki zdecydowały się niektóre stany w USA, gdzie tego rodzaju rozwiązanie funkcjonuje nawet od kilku lat. Część policjantów zauważyło poprawę jakości pracy od ich wprowadzenia, z kolei innym przeszkadzało publikowanie nagrań z interwencji w internecie na zasadach prawa dostępu do informacji publicznej.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Kamery na mundurach to dobry pomysł?

Oceń