Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Braniewo. 15-latek okradł sąsiada i kierował autem bez uprawnień

05.12.2017 14:46
xxx zet

W piątkowe popołudnie, 1 grudnia 2017 roku, policjanci z drogówki, patrolujący teren Braniewa, zauważyli pojazd, którym kierował znany im nieletni mieszkaniec Braniewa.

Braniewo. 15-latek okradł sąsiada i kierował autem bez uprawnień fot. policja.pl

15-latek w momencie, gdy zorientował się, że został zauważony przez policjantów, porzucił pojazd i oddalił się. Funkcjonariusze dotarli do właściciela samochodu, który świadomie przekazał nieletniemu kluczyki do auta, tłumacząc, że w jego wieku też marzył o własnym pojeździe. Mężczyzna odpowie on za swoje czyny, zgodnie z artykułem 96. kodeksu wykroczeń:

"

§ 1. Właściciel, posiadacz, użytkownik lub prowadzący pojazd, który na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu dopuszcza:

2) do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień,

podlega karze grzywny. "

Nieletni amator jazdy samochodem również został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Ze względu na popełnione wykroczenie, stanie on przed sądem rodzinnym. Jednak to nie jedyne przewinienie, którego się dopuścił. Funkcjonariusze ustalili, że tego samego dnia 15-latek dopuścił się kradzieży dmuchawy sąsiada o wartości 700 zł, którą sprzedał w jednym z lombardów.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Przestrzegasz przepisów ruchu drogowego?

Oceń