Brawurowy kierowca stracił panowanie nad autem

15.05.2017 10:45

Kierowca Forda Fiesty ST wjechał w zakręt ze zbyt dużą prędkością, stracił panowanie nad autem, niemal doprowadzając do kolizji czołowej z jadącą z naprzeciwka Skodą Superb.

Brawurowy kierowca stracił panowanie nad autem fot. kadr z wideo

Tym razem szczęście dopisało. Kierujący Fordem koniec końców był jedyną osobą, która zapłaciła za popełnione przez siebie błędy. Zdarzenie drogowe zostało zarejestrowane na filmie za pomocą kamery pokładowej znajdującej się w wyprzedzanym aucie. Sam manewr był zgodny z przepisami, zważywszy na dwa pasy ruchu w jednym kierunku.

Kierowca 150-konnej Fiesty ST zakończył swoją podróż uderzając tyłem w drzewo znajdujące się przy prawej krawędzi jezdni. Jak wynika z informacji przekazanych przez świadków zdarzenia – nikt poza samochodem nie ucierpiał. Przebieg wydarzeń można prześledzić oglądając film:

Incydent miał miejsce w Doncaster, w Anglii. Warunki drogowe nie sprzyjały dynamicznej jeździe – nawierzchnia była wilgotna, co zwiększało prawdopodobieństwo utraty przyczepności. Zdaniem ekspertów kierowca próbował zacieśnić tor jazdy, odpuszczając nogę z gazu, co przy skręconych kołach spowodowało nadsterowność, której nie zdołał opanować.

Poruszając się po publicznych drogach należy przestrzegać przepisów ruchu drogowego, pamiętając o tym, że w razie naszego błędu możemy doprowadzić do kolizji, narażając postronne osoby na niebezpieczeństwo.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Przestrzegasz ograniczeń prędkości?

Oceń