Zamknij

Bugatti La Voiture Noire w Genewie 2019. Najdroższe auto świata

Redakcja
07.03.2019 09:20
Bugatti La Voiture Noire w Genewie 2019
fot. Bugatti/Facebook

Bugatti La Voiture Noire zadebiutował na targach w Genewie 2019. Marka stworzyła współczesną interpretację legendarnego modelu  Type 57 S.C. Atlantic. Wersja La Voiture Noire została zaprezentowana na salonie motoryzacyjnym w Genewie.

Bugatti La Voiture Noire zadebiutował na targach motoryzacyjnych w Genewie 2019. Producent zademonstrował model La Voiture Noire, który po francusku oznacza po prostu czarny samochód. Auto powstało na bazie Chirona, gdzie źródłem napędu jest poczwórnie doładowany silnik W16, który znajdziemy także w tamtym modelu. Agregat o pojemności ośmiu litrów i potężnej mocy 1500 KM charakteryzuje się równie potężnym momentem obrotowym 1600 Nm. Pojazd został wyposażony w siedmiostopniową automatyczną skrzynię biegów. Według danych, spalanie nowego Bugatti to aż 22,5 l/100 km.

La Voiture Noire nawiązuje do legendarnej pierwszej wersji Atlantica, w którym uwagę zwraca wyróżniający się „grzebień”, ciągnący się od środka maski po dach samochodu oraz sześć końcówek układu wydechowego w tylnym zderzaku.

Bugatti La Voiture Noire w Genewie 2019: Cena

Bugatti La Voiture Noire poza fantastycznym wyglądem z zewnątrz i danymi technicznymi poraża samą ceną. Auto zostało wycenione na 11 mln euro bez podatków. Z ich uwzględnieniem koszty rosną do astronomicznej kwoty 16 mln 700 tys. euro. W przeliczeniu na polskie złotówki za La Voiture Noire trzeba zapłacić aż 71 mln 810 tys. zł. Oznacza to, że przy średniej miesięcznej pensji wynoszącej blisko 3 tys. zł, aby zarobić na ten samochód trzeba pracować aż 1995 lat!

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/hypebeast.com/MW