Burmistrz chce fotoradarów i ograniczenia prędkości na autostradzie

14.06.2018 11:35

Antoni Kopeć, burmistrz Kątów Wrocławskich, domaga się ograniczenia prędkości do 90 km/h i fotoradarów na dolnośląskim odcinku autostrady A4. Pismo zostało wysłane do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

autostrada A4 fot. JAROSLAW JAKUBCZAK POLSKA PRESS East News

W liście do GDDKiA Antoni Kopeć tłumaczy, że odcinek autostrady A4 Piętrzykowice-Kostomłoty jest obecnie najniebezpieczniejszym fragmentem trasy na Dolnym Śląsku, na którym bardzo często dochodzi  do tragicznych wypadków. Burmistrz Kątów Wrocławskich wyjaśnił, że jedną z przyczyn jest m.in. brak trzeciego pasa ruchu, pasa awaryjnego oraz prędkość od 110 do 130 km/h, która jego zdaniem nie jest przestrzegana.

– Z tych powodów praktycznie codziennie na tym odcinku drogi dochodzi do kolizji i wypadków, często śmiertelnych. A cały ruch kołowy kieruje się na objazdy przez wsie (Pietrzykowice czy Sadków) oraz w każdym przypadku przez centrum miasta Kąty Wrocławskie, powodując paraliż komunikacyjny połowy gminy i całego miasta – pisze Kopeć.

W związku z tym burmistrz poprosił GDDKiA o przebudowanie 23-kilometrowego odcinka autostrady A4 między Pietrzykowicami i Kostomłotami. Kopeć zaproponował wprowadzenie ograniczenia prędkości do 90 km/h, a także ustawienia tam fotoradarów lub urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości.

Burmistrz uważa, że to zmniejszyłoby liczbę wypadków.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/MW

Oceń