Zamknij

Burza piaskowa: Mnóstwo wypadków na polskich drogach [ZDJĘCIA]

Maciej Walasek
24.04.2019 10:35
wypadek
fot. Policja Maków Mazowiecki/Facebook

Na drodze krajowej nr 60, pomiędzy Różanem a Makowem Mazowieckim, we wtorek, w okolicach południa doszło do dwóch kolizji. Przyczyną zdarzeń była słaba widoczność spowodowana silnym wiatrem, który nanosił na drogę piach z okolicznych pól.

Burze piaskowe dają się we znaki w Polsce. Przez fatalne warunki na drogach kierowcy są proszeni o zachowanie szczególnej ostrożności. Zmotoryzowani muszą przygotować się na drastyczny spadek widoczności. Przez wyjątkowe zjawisko zdążyło dojść do niebezpiecznego wypadku.

– Ok. godziny 13 zderzyły się trzy samochody osobowe. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał. Ruch na trasie odbywa się wahadłowo – powiedział oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim mł. asp. Monika Winnik. Przestrzegła też kierowców, że miejscami na trasie widoczność jest niewielka – wieje bardzo silny wiatr, który nanosi na drogę piach z okolicznych pól. „Prosimy kierowców o ostrożność” – powiedziała Winnik.

Pył saharyjski dotrze nad Polskę. Spadnie brudny deszcz

Zła widoczność była też przyczyną zderzenia na tej samej trasie dwóch samochodów ciężarowych. Do zdarzenia doszło we wtorek ok. godz. 11. Droga krajowa nr 60 przez ok. 1,5 godz. była całkowicie zablokowana. Kierowcom ciężarówek nic się nie stało.

RadioZET.pl/PAP, Facebook/MW