Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Burza piaskowa: Mnóstwo wypadków na polskich drogach [ZDJĘCIA]

24.04.2019 10:35

Na drodze krajowej nr 60, pomiędzy Różanem a Makowem Mazowieckim, we wtorek, w okolicach południa doszło do dwóch kolizji. Przyczyną zdarzeń była słaba widoczność spowodowana silnym wiatrem, który nanosił na drogę piach z okolicznych pól.

wypadek fot. Policja Maków Mazowiecki/Facebook

Burze piaskowe dają się we znaki w Polsce. Przez fatalne warunki na drogach kierowcy są proszeni o zachowanie szczególnej ostrożności. Zmotoryzowani muszą przygotować się na drastyczny spadek widoczności. Przez wyjątkowe zjawisko zdążyło dojść do niebezpiecznego wypadku.

– Ok. godziny 13 zderzyły się trzy samochody osobowe. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał. Ruch na trasie odbywa się wahadłowo – powiedział oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim mł. asp. Monika Winnik. Przestrzegła też kierowców, że miejscami na trasie widoczność jest niewielka – wieje bardzo silny wiatr, który nanosi na drogę piach z okolicznych pól. „Prosimy kierowców o ostrożność” – powiedziała Winnik.

Pył saharyjski dotrze nad Polskę. Spadnie brudny deszcz

Zła widoczność była też przyczyną zderzenia na tej samej trasie dwóch samochodów ciężarowych. Do zdarzenia doszło we wtorek ok. godz. 11. Droga krajowa nr 60 przez ok. 1,5 godz. była całkowicie zablokowana. Kierowcom ciężarówek nic się nie stało.

RadioZET.pl/PAP, Facebook/MW

Oceń