Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

CBŚP zatrzymało grupę przestępczą. Działali w nieszablonowy sposób

06.03.2018 11:46

Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło grupę złodziei, którzy wypożyczali samochody w Polsce i sprzedawali je we Francji. Przestępcy wyróżnili się niecodziennym działaniem, ponieważ zamiast wywozić pojazdy na wschód, oni wysyłali je na zachód Europy.

funkcjonariusze policji fot. Stanislaw Kowalczuk East News

CBŚP złapało przestępców, którzy działali w niestandardowy sposób. Na początku członkowie grupy wypożyczali luksusowe samochody na terenie Polski, następnie wpłacali pierwszą ratę, dzięki której mogli odebrać auto. Dalej pojazdy trafiały do Francji, gdzie zmieniano dokumenty, w których usuwano informację, że samochód należy do firmy leasingowej. Na koniec auta sprzedawano osobom prywatnym.

Dzięki temu złodzieje sprzedawali takie marki jak: Porsche, BMW, Mercedes czy Audi. Śledczym udało się ustalić, że przestępcy działali od maja 2016 roku do sierpnia 2017. Straty wyceniono na 10 milionów złotych. Policjantom udało odzyskać się 15 pojazdów o wartości 4 milionów.

Z informacji funkcjonariuszy wynika, że w Polsce znajdowały się osoby, które były odpowiedzialne za zawieranie umów. Jeszcze inni odpowiadali za dostarczenie aut do Francji. Z kolei trzecia grupka legalizowała samochody i sprzedawała je.

W Polsce zatrzymano dwie osoby, którym postawiono zarzuty wyłudzenia i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Pozostali podejrzani są poszukiwani.

RadioZET.pl/MW

Oceń